Syv smittede i Stjørdal, en i Malvik

Smitte: Det siste døgnet er det registrert sju nye tilfeller i Stjørdal og ett i Malvik. Foto: Anne Gundersen/Arkiv
To av tilfellene i Stjørdal er bussjåfører og sees i sammenheng med utbruddet som pågår i Trondheim.
Publisert: 23.12.2020 kl 08:35
Stjørdal kommune har registrert sju nye smittede det siste døgnet. Det innføres tiltak som berører en barnehage og en helseinstitusjon.
To av de smittede i Stjørdal er bussjåfører og tilfellene sees i sammenheng med utbruddet som pågår i Trondheim. I
Kommunen analyserte fire positive hurtigtester selv i går ettermiddag. Dette er familiemedlemmer som er i karantene og undersøkes gjennom smittesporingen.
Videre testing vil bli endelig fastsatt onsdag.
Dermed er det sju nye bekreftet smittede i Stjørdal det siste døgnet. Noen flere er satt i karantene i julen. I alt 144 personer har testet seg tirsdag. Disse prøvesvarene forventes å foreligge onsdag.
I Malvik er en person i 20-årene bekreftet smittet. Dette tilfellet ses i sammenheng med hjemkomst fra utlandet. Vedkommende har et mildt sykdomsforløp.