Byggingen av garderobeanlegg på Kirkhusmoen er i gang
I løpet av høsten skal fotballbanen i Ålen få både garderober, dusj og toalettfasiliteter.
Publisert: 26.05.2020 kl 14:10
Sist oppdatert: 26.05.2020 kl 15:54
Kirkhusmoen Arena har en av landets mest moderne kunstgressmatter, og anlegget framstår innbydende og nesten prikkfritt der det ligger like utenfor Ålen sentrum.
Men en ting har alltid vært savnet, både av spillere og publikum - toaletter.
I tillegg har spillere og dommere vært nødt til å benytte garderober og dusj i Hovet - flere hunder meter unna.
I løpet av høsten så er målet at disse utfordringene skal være en saga blott.
Sen vår og korona
Byggingen av garderobeanlegg som også skal inneholde publikumstoaletter, er etter noen ukers koronautsettelse og sen vår, endelig i gang.
Nestleder i Ålen IL, Olav Grønli, er en av mange som synes det er godt å endelig kunne sette spaden i jorda.
Han sier arbeidet vil være en kombinasjon mellom entreprenører og en solid dose dugnadsinnsats. Om det ikke kommer flere uforutsette ting som skaper forsinkelser, så er målet at bygget skal være ferdig i løpet av oktober.
Spleis
Finansieringen av nybygget, som har et prisestimat på omlag 4 millioner kroner, er også en miks av flere aktører.
– Dette er en blanding av spillemidler, egenkapital og dugnadsinnsats, sier Grønli som håper mange stiller opp en kveld eller to når behovet for frivillig innsats kommer.
Hør intervju med Olav Grønli her: