Langrennslandslagene klare

Gullgutta fra Lahti satser videre: Didrik Tønseth, Niklas Dyrhaug, Martin Johnsrud Sundby og Finn-Hågen Krogh FOTO: NRK

Niklas Dyrhaug, Petter Northug jr, Didrik Tønset og Emil Iversen er alle på allroundlaget. Johannes Høsflot Klæbo ville også være der, men ble plassert på sprintlaget.

Tekst:

Publisert:

Nea Radio
Nea Radio

Norges Skiforbund tok onsdag ut utøvere på menn allround, menn sprint, kvinner elite, samt IPC foran 2017-2018-sesongen.

Menn, sprint

Eirik Brandsdal, Kjelsås IL
Pål Golberg, Gol IL
Sindre Bjørnestad Skar, Bærums Verk og Hauger IF
Sondre Turvoll Fossli, Hokksund IL
Håvard Solås Taugbøl, Lillehammer Skiklub
Johannes Høsflot Klæbo, Byåsen IL

Menn, allround

Martin Johnsrud Sundby, Røa IL
Niklas Dyrhaug, Tydal IL
Sjur Røthe, Voss IL
Hans Christer Holund, Lyn Ski
Finn Hågen Krogh, Tverrelvdalen IL
Didrik Tønseth, Byåsen IL
Emil Iversen, IL Varden Meråker
Simen Hegstad Krüger, Lyn Ski
Petter Northug jr., Strindheim IL

Kvinner, elite

Marit Bjørgen, Rognes IL
Kathrine Harsem, IL Varden Meråker
Ingvild Flugstad Østberg, Gjøvik Skiklubb
Maiken Caspersen Falla, Gjerdrum IL
Heidi Weng, IL i BUL
Ragnhild Haga, Åsen IL
Kari Øyre Slind, Oppdal IL

IPC, elite

Trygve Toskedal Larsen, Avaldsnes IL
Nils Erik Ulset, Tingvoll IL
Håkon Olsrud, Nordbygda/Løten Ski
Eirik Bye (Arvid Nelson), Oppegård IL
Birgit Skarstein, Frol IL

IPC, rekrutt

Thomas Karbøl Oxaal, Sauda IL
Knut Sørskår, Plogen SK
Johannes Birkelund, Oppegård IL
Alexander Letrud, Øyer-Tretten IF
Magnus Rød, Stokke IL
Isabell Valen, Innstrandens IL
Vilde Nilsen, Tromsø Skiklubb/Tromsø Skiskytterlag

Foreløpige samlingsplaner

Menn, allround
2.-5. mai: Sjusjøen
27. mai -2. juni: Sognefjellet
17.-23. juni: Sognefjellet
2.-7. august: Meråker
23. august - 13. september: Seiser Alm/Stelvio/Livigno
27. september - 3. oktober: Oslo
18. oktober - 7. november: Val Senales

Menn, sprint
2.-5. mai: Sjusjøen
27. mai -2. juni: Sognefjellet
25. juni - 2. juli: Oppdal
2.-7. august: Meråker
25. august - 8. september: Pontresina/Livigno
24. september - 1. oktober: Molde
18. oktober - 2. november: Val Senales

Kvinner, elite
2.-5. mai: Sjusjøen
27. mai -2. juni: Sognefjellet
19.-24. juni: Samling
3.-9. august: Samling
23. august - 5. september: Høydesamling
24.-29. september: Kvitfjell
10.-11. oktober: Oslo
18. oktober - 2. november: Val Senales

Rekrutt
21.-26. mai: Oslo
4.-9. juni: Sognefjellet
24.-30. juni: Bø/Lifjell
2.-9. august: Med elitelagene
26-31. august: Samling med junior
18.-23. september: Regionsamling
6.-10. oktober: Oslo
18. oktober - 2. november: Val Senales

Junior
16.-21. juni: Sognefjellet
28. juli - 4. august: Sjusjøen
17.-18. august: Oslo
28. august -2. september: Samling med rekrutt
19.-24. september: Meråker
6.-10. oktober: Larvik
10.-15. november: Geilo

IPC
29. april - 5. mai: Sjusjøen
27. mai -2. juni: Sognefjellet
19. -25. juni: Torsby
7. august -13. august: Lillehammer
4.-10. september: Meråker
2.-8. oktober: Torsby
4.-12. november: Beitostølen

Siste nytt i Sport

Hans Rune imponerer på skytebanen
  • Sport

Går for å vinne stevne nummer fire på rad i kveld.

Veien til Ullevål
  • Fotball

Første runde i cupen er klar - både Røros og Tydal spiller bortekamper.

Niklas, Didrik og Kathrine til OL
  • Sport

Niklas Dyrhaug (Tydal IL), Didrik Tønseth (Byåsen IL) og Kathrine Harsem (IL Varden Meråker) ble mandag tatt ut til OL i Pyeongchang. Også kombinertløperne Jørgen Graabak (Byåsen IL) og Jan Schmid (Sjetne IL) kom med i troppen. OL-plass ble det også på Birgit Skarstein (Frol IL) i langrenn i Paraly...

 
Bronse i Østersund
  • Sport

Ørjan Åsen Aune fra Haltdalen tok bronse i juniorklassen europas største snøscooterløp i helga.

Niklas Rogne vant Gausdal Maraton
  • Sport

Da favoritten Ronny Frydenlund måtte ta en av sine hunder i sleden på den siste etappen mellom Skåbu og Gausdal, benyttet trønderen Niklas Rogne muligheten.

Flott turnering i B.Langseth Arena
  • Sport

Melhus avrundet årets Selbu Sparebank Cup søndag med seier i juniorklassen.

ANNONSE
Annonse
ANNONSE
ANNONSE