Langrennslandslagene klare

Langrennslandslagene klare

Gullgutta fra Lahti satser videre: Didrik Tønseth, Niklas Dyrhaug, Martin Johnsrud Sundby og Finn-Hågen Krogh FOTO: NRK

Niklas Dyrhaug, Petter Northug jr, Didrik Tønset og Emil Iversen er alle på allroundlaget. Johannes Høsflot Klæbo ville også være der, men ble plassert på sprintlaget.

Tekst:

Publisert:

Norges Skiforbund tok onsdag ut utøvere på menn allround, menn sprint, kvinner elite, samt IPC foran 2017-2018-sesongen.

Menn, sprint

Eirik Brandsdal, Kjelsås IL
Pål Golberg, Gol IL
Sindre Bjørnestad Skar, Bærums Verk og Hauger IF
Sondre Turvoll Fossli, Hokksund IL
Håvard Solås Taugbøl, Lillehammer Skiklub
Johannes Høsflot Klæbo, Byåsen IL

Menn, allround

Martin Johnsrud Sundby, Røa IL
Niklas Dyrhaug, Tydal IL
Sjur Røthe, Voss IL
Hans Christer Holund, Lyn Ski
Finn Hågen Krogh, Tverrelvdalen IL
Didrik Tønseth, Byåsen IL
Emil Iversen, IL Varden Meråker
Simen Hegstad Krüger, Lyn Ski
Petter Northug jr., Strindheim IL

Kvinner, elite

Marit Bjørgen, Rognes IL
Kathrine Harsem, IL Varden Meråker
Ingvild Flugstad Østberg, Gjøvik Skiklubb
Maiken Caspersen Falla, Gjerdrum IL
Heidi Weng, IL i BUL
Ragnhild Haga, Åsen IL
Kari Øyre Slind, Oppdal IL

IPC, elite

Trygve Toskedal Larsen, Avaldsnes IL
Nils Erik Ulset, Tingvoll IL
Håkon Olsrud, Nordbygda/Løten Ski
Eirik Bye (Arvid Nelson), Oppegård IL
Birgit Skarstein, Frol IL

IPC, rekrutt

Thomas Karbøl Oxaal, Sauda IL
Knut Sørskår, Plogen SK
Johannes Birkelund, Oppegård IL
Alexander Letrud, Øyer-Tretten IF
Magnus Rød, Stokke IL
Isabell Valen, Innstrandens IL
Vilde Nilsen, Tromsø Skiklubb/Tromsø Skiskytterlag

Foreløpige samlingsplaner

Menn, allround
2.-5. mai: Sjusjøen
27. mai -2. juni: Sognefjellet
17.-23. juni: Sognefjellet
2.-7. august: Meråker
23. august - 13. september: Seiser Alm/Stelvio/Livigno
27. september - 3. oktober: Oslo
18. oktober - 7. november: Val Senales

Menn, sprint
2.-5. mai: Sjusjøen
27. mai -2. juni: Sognefjellet
25. juni - 2. juli: Oppdal
2.-7. august: Meråker
25. august - 8. september: Pontresina/Livigno
24. september - 1. oktober: Molde
18. oktober - 2. november: Val Senales

Kvinner, elite
2.-5. mai: Sjusjøen
27. mai -2. juni: Sognefjellet
19.-24. juni: Samling
3.-9. august: Samling
23. august - 5. september: Høydesamling
24.-29. september: Kvitfjell
10.-11. oktober: Oslo
18. oktober - 2. november: Val Senales

Rekrutt
21.-26. mai: Oslo
4.-9. juni: Sognefjellet
24.-30. juni: Bø/Lifjell
2.-9. august: Med elitelagene
26-31. august: Samling med junior
18.-23. september: Regionsamling
6.-10. oktober: Oslo
18. oktober - 2. november: Val Senales

Junior
16.-21. juni: Sognefjellet
28. juli - 4. august: Sjusjøen
17.-18. august: Oslo
28. august -2. september: Samling med rekrutt
19.-24. september: Meråker
6.-10. oktober: Larvik
10.-15. november: Geilo

IPC
29. april - 5. mai: Sjusjøen
27. mai -2. juni: Sognefjellet
19. -25. juni: Torsby
7. august -13. august: Lillehammer
4.-10. september: Meråker
2.-8. oktober: Torsby
4.-12. november: Beitostølen

Siste nytt i Sport

Skal ut og finne poster
  • Sport

På Røros markeres verdens orienteringsdag for første gang onsdag. Et av målene er å gjøre idretten kjent for flere.

Brekken slo topplag
  • Sport

Brekken er fortsatt ubeseiret i år etter 6-1-seier mot Trønder-Lyn i en fartsfylt og spennende kamp på hjemmebane lørdag.

Tydalstreneren måtte sykle hjem
  • Sport

- Vinner vi denne kampen så skal jeg sykle hjem til Tydal, sa trener Toralf Øverås på tur til kamp mot Vikvarvet i dag. Kampen endte 1-2.

 
Nils Arne fikk hederspris

Trondheims første hederspris gikk til Nils Arne Eggen i anledning RBKs 100-årsjubileum.

Gratulerer med dagen!

RBK feirer 100-årsjubileum med storstilt jubileumsfest på Lerkendal.

Skikrets-ting i Selbu
  • Sport

Sør-Trøndelag Skikrets arrangerer skikretsting på Selbusjøen Hotell & Gjestegård fredag og lørdag.

Annonse
Annonse