- "Dyret" våkna

ARKIVFOTO: Blid Niklas Dyrhaug FOTO: Skjermdump NRK1

- "Dyret våkna", sa landslagssjef Vidar Løfshus da han ble bedt om å kommentere Niklas Dyrhaugs langspurt på 15 km i Val di Fiemme lørdag.

Tekst:

Publisert:

Nea Radio
Nea Radio

Langspurten og det faktum at tydalingen faktisk gikk fortest av alle de siste kilometrene på Tour de Skis nest siste konkurransedag, får vi ta som et tegn på at Niklas begynner å gå seg i form.

Likevel - det ble ingen topp norsk dag for herreløperne på den klassiske 15 km i italienske Val di Fiemme lørdag.
Alexey Poltaranin vant foran Andrey Larkov, Alex Harvey og Dario Cologna, der sistnevnte nå er storfavoritt til å vinne touren sammenlagt.
Han Christer Holund ble best av de norske (8) foran Didrik Tønseth (9), Niklas Dyrhaug (10) og Martin Johnsrud Sundby (11). Emil Iversen ble nummer 18.

1 6 3670007 POLTORANIN Alexey 1987 KAZ 38:40.3 0.00
2 17 3481132 LARKOV Andrey 1989 RUS 38:40.7 +0.4 0.24
3 4 3100110 HARVEY Alex 1988 CAN 38:41.2 +0.9 0.54
4 1 3510023 COLOGNA Dario 1986 SUI 38:42.6 +2.3 1.39
5 5 3482277 BOLSHUNOV Alexander 1996 RUS 38:55.3 +15.0 9.05
6 14 3500015 RICKARDSSON Daniel 1982 SWE 39:00.5 +20.2 12.19
7 15 3290379 DE FABIANI Francesco 1993 ITA 39:03.4 +23.1 13.94
8 7 3420586 HOLUND Hans Christer 1989 NOR 39:06.7 +26.4 15.93
9 32 3420994 TOENSETH Didrik 1991 NOR 39:07.3 +27.0 16.29
10 18 3420577 DYRHAUG Niklas 1987 NOR 39:08.9 +28.6 17.26
11 3 3420228 SUNDBY Martin Johnsrud 1984 NOR 39:09.2 +28.9 17.44
12 8 3482119 CHERVOTKIN Alexey 1995 RUS 39:14.2 +33.9 20.45
13 12 1345875 GAILLARD Jean Marc 1980 FRA 39:18.4 +38.1 22.99
14 2 3481539 USTIUGOV Sergey 1992 RUS 39:23.1 +42.8 25.82
15 27 3482280 SPITSOV Denis 1996 RUS 39:27.6 +47.3 28.54
16 40 3501255 SVENSSON Oskar 1995 SWE 39:29.7 +49.4 29.81
17 20 3150069 JAKS Martin 1986 CZE 39:30.7 +50.4 30.41
18 13 3421320 IVERSEN Emil 1991 NOR 39:37.5 +57.2 34.51
19 31 3390103 TAMMJARV Karel 1989 EST 39:38.5 +58.2 35.12
20 11 3500139 HELLNER Marcus 1985 SWE 39:41.3 +1:01.0 36.81

Heidi Weng

Blant kvinnene var Heidi Weng uslåelig på 10-km. Hun og Ingvild Flugstad Østberg går søndag ut så å si samtidig, og Weng er storfavoritt i bakken.
Anne Kjersti Kalvå som imponerte med en 8.-plass i Oberstdorf ble tilslutt nummer 27.

1 2 3425499 WENG Heidi 1991 NOR 29:07.9 0.00
2 4 3185256 PARMAKOSKI Krista 1990 FIN 29:15.5 +7.6 6.09
3 8 3055067 STADLOBER Teresa 1993 AUT 29:16.5 +8.6 6.89
4 3 3535410 DIGGINS Jessica 1991 USA 29:31.5 +23.6 18.90
5 1 3425410 OESTBERG Ingvild Flugstad 1990 NOR 29:43.1 +35.2 28.19
6 5 3185168 NISKANEN Kerttu 1988 FIN 29:53.3 +45.4 36.36
7 9 3485890 SEDOVA Anastasia 1995 RUS 29:54.0 +46.1 36.92
8 15 3486010 NEPRYAEVA Natalia 1995 RUS 30:07.8 +59.9 47.98
9 10 3515184 VON SIEBENTHAL Nathalie 1993 SUI 30:08.9 +1:01.0 48.86
10 6 3535320 BJORNSEN Sadie 1989 USA 30:19.2 +1:11.3 57.11
11 7 3505183 HAAG Anna 1986 SWE 30:37.1 +1:29.2 71.45
12 19 1255665 SAARINEN Aino-Kaisa 1979 FIN 30:39.1 +1:31.2 73.05
13 21 3485862 ZHAMBALOVA Alisa 1994 RUS 30:45.2 +1:37.3 77.93
14 22 3485849 NECHAEVSKAYA Anna 1991 RUS 30:50.7 +1:42.8 82.34
15 14 3295000 BROCARD Elisa 1984 ITA 30:54.2 +1:46.3 85.14
16 30 3675035 SHEVCHENKO Anna 1993 KAZ 30:55.3 +1:47.4 86.02
17 16 3515221 FAEHNDRICH Nadine 1995 SUI 30:57.4 +1:49.5 87.71
18 24 3205460 HENNIG Katharina 1996 GER 30:57.5 +1:49.6 87.79
19 12 1293107 BOEHLER Stefanie 1981 GER 30:57.9 +1:50.0 88.11
20 17 3505591 NORDSTROEM Maria 1991 SWE 31:04.7 +1:56.8 93.55
21 27 3505445 OEBERG Jennie 1989 SWE 31:13.7 +2:05.8 100.76
22 26 3505675 SETTLIN Evelina 1992 SWE 31:21.8 +2:13.9 107.25
23 13 3505434 WIKEN Emma 1989 SWE 31:25.2 +2:17.3 109.97
24 20 3535261 STEPHEN Elizabeth 1987 USA 31:25.9 +2:18.0 110.53
25 29 3505449 SOEMSKAR Linn 1989 SWE 31:27.7 +2:19.8 111.97
26 11 3155249 NOVAKOVA Petra 1993 CZE 31:32.6 +2:24.7 115.90
27 18 3425669 KALVAA Anne Kjersti 1992 NOR 31:40.1 +2:32.2 121.91
28 32 3485498 GUSCHINA Mariya 1989 RUS 31:42.2 +2:34.3 123.59
29 28 3486314 KIRPICHENKO Yana 1996 RUS 31:48.2 +2:40.3 128.39
30 25 3535316 BRENNAN Rosie 1988 USA 31:55.1 +2:47.2 133.92
31 23 3205407 FINK Pia 1995 GER 32:29.7 +3:21.8 161.63
32 31 3155314 BEROUSKOVA Katerina 1991 CZE 33:05.2 +3:57.3 190.07

Nøkkelord

Siste nytt i Sport

Hans Rune imponerer på skytebanen
  • Sport

Går for å vinne stevne nummer fire på rad i kveld.

Veien til Ullevål
  • Fotball

Første runde i cupen er klar - både Røros og Tydal spiller bortekamper.

Niklas, Didrik og Kathrine til OL
  • Sport

Niklas Dyrhaug (Tydal IL), Didrik Tønseth (Byåsen IL) og Kathrine Harsem (IL Varden Meråker) ble mandag tatt ut til OL i Pyeongchang. Også kombinertløperne Jørgen Graabak (Byåsen IL) og Jan Schmid (Sjetne IL) kom med i troppen. OL-plass ble det også på Birgit Skarstein (Frol IL) i langrenn i Paraly...

 
Bronse i Østersund
  • Sport

Ørjan Åsen Aune fra Haltdalen tok bronse i juniorklassen europas største snøscooterløp i helga.

Niklas Rogne vant Gausdal Maraton
  • Sport

Da favoritten Ronny Frydenlund måtte ta en av sine hunder i sleden på den siste etappen mellom Skåbu og Gausdal, benyttet trønderen Niklas Rogne muligheten.

Flott turnering i B.Langseth Arena
  • Sport

Melhus avrundet årets Selbu Sparebank Cup søndag med seier i juniorklassen.

ANNONSE
Annonse
ANNONSE
ANNONSE