Bare nesten for Niklas

Bare nesten for Niklas

Det vil seg ikke helt for Niklas Dyrhaug. I skiathlon i Oberstdorf ble det tilslutt 14. plass for tydalingen etter både stavbrekk og gult kort.

Niklas Dyrhaug viste seg fram, men endte tilslutt som nummer 14.

Russiske Ustiugov vant igjen, foran Sundby og Cologna.

Her er resultatene:

 1 1 3481539USTIUGOV Sergey1992RUS 48:40.4 0.00
 2 2 3420228SUNDBY Martin Johnsrud1984NOR 48:41.0 +0.6 0.29
 3 6 3510023COLOGNA Dario1986SUI 48:41.4 +1.0 0.48
 4 3 3100110HARVEY Alex1988CAN 48:43.1 +2.7 1.29
 5 8 3500139HELLNER Marcus1985SWE 48:44.0 +3.6 1.73
 6 14 3421779KRUEGER Simen Hegstad1993NOR 48:44.2 +3.8 1.82
 7 15 3180053HEIKKINEN Matti1983FIN 48:46.3 +5.9 2.83
 8 16 3190111MANIFICAT Maurice1986FRA 48:46.9 +6.5 3.12
 9 18 1345875GAILLARD Jean Marc1980FRA 48:47.3 +6.9 3.31
 10 30 3100006KERSHAW Devon1982CAN 48:47.8 +7.4 3.55
 11 5 3421320IVERSEN Emil1991NOR 48:48.7 +8.3 3.98
 12 34 3200376NOTZ Florian1992GER 48:52.5 +12.1 5.80
 13 19 3290379DE FABIANI Francesco1993ITA 48:53.6 +13.2 6.33
 14 13 3420577DYRHAUG Niklas1987NOR 48:54.0 +13.6 6.52
 15 11 3200241BING Thomas1990GER 48:54.2 +13.8 6.62
 16 38 3190302PARISSE Clement1993FRA 48:54.3 +13.9 6.66
 17 20 3501223BURMAN Jens1994SWE 48:54.7 +14.3 6.86
 18 45 3200205BOEGL Lucas1990GER 48:54.9 +14.5 6.95
 19 7 3220002MUSGRAVE Andrew1990GBR 48:55.3 +14.9 7.14
 20 12 3420605ROETHE Sjur1988NOR 48:55.9 +15.5 7.43
 21 17 3420586HOLUND Hans Christer1989NOR 48:57.1 +16.7 8.01
 22 42 1362656LIVERS Toni1983SUI 48:57.6 +17.2 8.25
 23 40 3500015RICKARDSSON Daniel1982SWE 49:02.9 +22.5 10.79
 24 21 3480695BESSMERTNYKH Alexander1986RUS 49:07.3 +26.9 12.90
 25 9 3420994TOENSETH Didrik1991NOR 49:07.9 +27.5 13.18
 26 46 3501346THORN Viktor1996SWE 49:12.5 +32.1 15.39
 27 29 3150069JAKS Martin1986CZE 49:17.2 +36.8 17.64
 28 27 3510342BAUMANN Jonas1990SUI 49:21.5 +41.1 19.70
 29 23 3180557HYVARINEN Perttu1991FIN 49:48.5 +1:08.1 32.65
 30 31 3290407SALVADORI Giandomenico1992ITA 50:04.8 +1:24.4 40.46
 31 48 3501259EKSTROEM Axel1995SWE 50:34.5 +1:54.1 54.70
 32 35 3481755VOKUEV Ermil1992RUS 50:45.8 +2:05.4 60.12
 33 22 3510351FURGER Roman1990SUI 50:46.1 +2:05.7 60.26
 34 50 1067291DI CENTA Giorgio1972ITA 50:46.3 +2:05.9 60.35
 35 44 3530489HOFFMAN Noah1989USA 50:47.2 +2:06.8 60.79
 36 32 3090024TSINZOV Veselin1986BUL 50:49.4 +2:09.0 61.84
 37 24 3100097VALJAS Len1988CAN 50:51.0 +2:10.6 62.61
 38 36 3190229JEANNEROD Alexis1991FRA 50:51.5 +2:11.1 62.85
 39 51 3200356DOBLER Jonas1991GER 50:52.6 +2:12.2 63.37
 40 47 3480832SEDOV Petr1990RUS 50:55.6 +2:15.2 64.81
 41 25 3482119CHERVOTKIN Alexey1995RUS 50:55.7 +2:15.3 64.86
 42 52 3481803MELNICHENKO Andrey1992RUS 51:01.1 +2:20.7 67.45
 43 41 3460018PEPENE Paul Constantin1988ROU 51:02.9 +2:22.5 68.31
 44 53 3200331WICK Thomas1991GER 51:12.6 +2:32.2 72.96
 45 49 3200219MAETTIG Valentin1990GER 51:22.1 +2:41.7 77.52
 46 28 3200229TSCHARNKE Tim1989GER 51:43.5 +3:03.1 87.78
 47 58 3150509KNOP Petr1994CZE 51:51.8 +3:11.4 91.75
 48 54 3150570NOVAK Michal1996CZE 52:10.9 +3:30.5 100.91
 49 43 3050179HAUKE Max1992AUT 52:12.0 +3:31.6 101.44
 50 33 3100175KILLICK Graeme1989CAN 52:14.1 +3:33.7 102.44
 51 57 3500762LINDBLAD Anton1990SWE 52:18.1 +3:37.7 104.36
 52 37 3290383RASTELLI Maicol1991ITA 52:36.4 +3:56.0 113.14
 53 39 3530511BJORNSEN Erik1991USA 53:02.8 +4:22.4 125.79
 54 26 3050159TRITSCHER Bernhard1988AUT 53:05.9 +4:25.5 127.28
 55 4 3481132LARKOV Andrey1989RUS 53:26.6 +4:46.2 137.20
 56 56 3350003HAELG Philipp1991LIE 53:37.0 +4:56.6 142.19
 57 55 3200121KUEHNE Andy1987GER 53:43.4 +5:03.0 145.25
 58 59 3550114BIKSE Indulis1995LAT 53:49.7 +5:09.3 148.27

 4. etappe OberstdorfOnsdag kl 12:45 er det klart for herrenes 15 km jaktstart i fristil. De skal gå 6 runder á 2.500 meter.

Niklas starter som nummer 13, 2.22.8 bak ledende Sergey Ustiugov.

Siste nytt i Nyheter

Holtålen uten bredbånd - igjen
  • Nyheter

Gauldal IKT sliter etter flere feil på strømnettet.

Nea Radio øker
  • Nyheter

Snart lytter halvparten av innbyggerne på Nea Radio.

Har nettopp kjøpt seg trøorgel og blir student på deltid neste uke
  • Sommergjesten

Guri Heggem er sommerens siste Sommergjest i Nea Radio.

 
Nominert til nordisk matpris
  • Nyheter

Neste torsdag kan Røros bli kåret til Nordens Matdestinasjon.

Refsethås ble valgt til regionrådsleder
  • Nyheter

Trøndelag Sør har konstituert seg.

Skolestart
  • Nyheter

Holtålen og Røros er blant kommunene der det var første skoledag torsdag.

ANNONSE
Annonse
ANNONSE
Annonse